Lista pakowania – okazja do inwentaryzacji rzeczy w domu

Lista pakowania - okazja do inwentaryzacji rzeczy w domu

Lista pakowania – okazja do inwentaryzacji rzeczy w domu. Przeprowadzka do innego mieszkania lub innej siedziby firmy nie musi wiązać się z nerwowym przebiegiem, wystarczy odpowiednie przygotowanie, które oczywiście jest wielką sztuką. Bez należytej uwagi i środków ostrożności, może dojść do uszkodzenia cennych przedmiotów lub zagubienia się wśród stosów pudeł. Jednak nie musi tak być, wystarczy skorzystać z usług naszej firmy przeprowadzkowej, pomożemy spakować cały majątek, opracujemy algorytm kolejnych działań i dowieziemy powierzone mienie w całości. Aby relokacja nie zamieniła się w późniejszą kalkulację strat, konieczne jest nauczenie się prawidłowego pakowania rzeczy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przed przystąpieniem do pakowania rzeczy dobrze jest skontaktować się z przedstawicielem firmy przeprowadzkowej, z którym będzie można opracować plan działania. Taka lista pakowania to okazja do inwentaryzacji rzeczy w domu, czasami zapominamy, co tak naprawdę znajduje się w różnych zakamarkach. Konieczne jest wcześniejsze przemyślenie materiałów opakowaniowych, które zostaną użyte podczas powyższego wydarzenia.Ta lista nie jest już tak długa, ponadto dostarczamy do klienta wszystkie potrzebne materiały: kartony, tekturę falistą, folię stretch, folię bąbelkową, papiery, taśmę klejącą, worki na śmieci, markery. Dobre pisaki umożliwią etykietowanie pudełek i znacznie skrócą czas potrzebny na rozpakowanie rzeczy. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo rzeczy często zależy, od jakości i ilości materiałów opakowaniowych. Nie należy również używać bardzo dużych pudeł kartonowych. Chodzi o to, że po wypełnieniu się rzeczami stają się zbyt ciężkie. Duży karton z rzeczami to poważne wyzwanie nawet dla sprawnego fizycznie mężczyzny.

Podstawowe zasady pakowania rzeczy przy przeprowadzceLista pakowania - okazja do inwentaryzacji rzeczy w domu

W nowym miejscu trzeba będzie szybko znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy i dokumenty. Aby to zrobić i nie tracić cennego czasu, należy podczas ich transportu stosować podstawowe zasady znakowania i pakowania rzeczy i innych towarów:

  • Kartony, torby (i inne opakowania) są oznakowane ze wszystkich stron. Będzie to wygodne, gdy podczas sortowania rzeczy w nowym domu nie trzeba szukać miejsca, w którym nanosi się oznaczenie.
  • Notatnik powinien zawierać listę wszystkich rzeczy, które znajdują się w oznaczonych kartonach i workach. Podczas przeprowadzki osoba zapomni, co i gdzie to jest, a lista pakowania pomoże mu odświeżyć pamięć
  • Można też rzeczy złożyć zgodnie z zasadą ich wcześniejszego ułożenia (karton nr 1 – górna półka mebli, karton nr 2 – środkowa półka mebli), ale spis rzeczy jest znacznie wygodniejszy. Te zasady pakowania muszą być ściśle przestrzegane, aby regularna i niezbyt trudna przeprowadzka nie przekształciła się w chaotyczny proces prowadzący do utraty rzeczy oraz uszkodzenia mebli i sprzętu AGD. Przejrzysty plan i lista pakowania zaoszczędzą czas, nerwy i inne rzeczy.

Kilka prostych dodatkowych wskazówek

Nie zaczyna się pakowania delikatnych przedmiotów i akcesoriów. Nasi pracownicy wiedzą, że muszą rozpocząć proces pakowania od mocnych przedmiotów: książki, pościel (łóżko, kołdry, poduszki) oraz ubrania. Następnie pakowane są naczynia i inne delikatne przedmioty. Ten ostatni służy do pakowania mebli i wszelkich dostępnych sprzętów AGD. Tutaj przydaje się sporządzona lista pakowania. Wartościowe rzeczy: biżuterię, pieniądze i ważne dokumenty, muszą być zapakowane oddzielnie i oczywiście trzymane przy sobie. Wymóg ten dotyczy również najistotniejszych leków.

Jaka jest prawidłowa kolejność pakowania podczas przeprowadzki?

Posiadając listę pakowania można dowiedzieć się ile posiadamy rzeczy w swoim domu, nie tylko mebli, które są stale widoczne, ale również urządzeń gospodarstwa domowego, płyt, naczyń, ubrań. Często nie mamy świadomości, jak wiele jest rzeczy, które jeszcze nigdy nie były używane lub padły w zapomnienie albo zdublowano ich zakup. Czasami przechowywane są przedmioty które straciły swoje zastosowanie i zabierają tylko miejsce.Taka lista i plan kolejnych kroków do wykonania są niesłychanie ważne i przydają się podczas rozładunku i ustawiania rzeczy w nowym mieszkaniu lub biurze.

Aby pakować rzeczy szybko i bez zbędnych kosztów komórek nerwowych, konieczne jest przestrzeganie określonej kolejności pakowania. Przede wszystkim dla ułatwienia konieczne jest zbieranie rzeczy z półek szafek i antresol. Pościel, ubrania, ręczniki wkłada się do worków do pakowania rzeczy. Torby, w których pakowane są ręczniki i pościel, muszą być starannie podpisane i układane tak, aby były pod ręką. Pościel i ręczniki będą potrzebne w pierwszej kolejności.

Następnym etapem jest pakowanie książek. Wysokość stosu owiniętych książek nie powinna przekracza 45 centymetrów, czyli 15-20 sztuk. Wszystkie stosy są starannie owinięte taśmą, puste przestrzenie w pudełku (ta zasada dotyczy również pakowania naczyń) są wypełnione gazetami lub szmatami. Pudełko musi być zaklejone taśmą. Przyklejenie szwów pudełka taśmą nie zaszkodzi. Dzięki temu będzie trwalszy. Buty i odzież należy pakować w duże torby podróżne, walizki, duże torby do pakowania (duże worki na śmieci są idealne do tej operacji).

Przyszła kolej na pakowanie przyborów kuchennych. Przybory kuchenne, należy zawinąć w grubą tekturę. Na dnie pudełka, do którego są pakować trzeba umieścić warstwę starych gazet lub folii bąbelkowej. Jeśli podczas pakowania naczyń pozostaną puste przestrzenie, istnieje bardzo duża szansa, że naczynia nie dotrą do nowej lokalizacji bezpiecznie.

Meble należy rozłożyć na segmenty i włożyć do dużych pudełek, wstępnie owiniętych taśmą. Na pewno trzeba będzie przeznaczyć pudełko na drobne akcesoria, ponieważ najczęściej gubią się one podczas przeprowadzki. Wskazane jest umieszczanie arkuszy tektury falistej na dnie tych mocnych pudeł, w które zapakowane są meble. Szklane elementy mebli, luster i obrazów są zwijane taśmą i starannie owinięte szmatami lub, jak pisano wcześniej, folią bąbelkową. Jeżeli podczas sporządzania listy pakowania ujawnią się rzeczy które nie będą przydatne na nowym mieszkaniu warto je oddać znajomym a zużyte wyrzucić.